Fundacja Ja Wisła tradycyjnie już po raz 11, zaprasza na najfajniejszego Sylwestra w Stolicy: spacer z pochodniami brzegiem Wisły wzdłuż Pragi i Saskiej Kępy od Mostu Gdańskiego do Mostu Łazienkowskiego i największe ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 5 kilometrów długości, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia w sobotę, o godzinie 21, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego, proszę zauważyć że to nie jest główne wejście do ZOO od ul. Ratuszowej.

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji. Ze względu na prognozowaną frekwencję ok. 200 osób, polecam przyjść 15 min wcześniej żeby nie stać w wielkiej kolejce po pochodnie.

Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty!
0 zł – dzieci do lat 7, seniorzy od 70 lat
20 zł - bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 26 lat. emeryci i renciści)
30 zł - bilet normalny
80 zł - bilet rodzinny

Bilet obejmuje uczestnictwo w spacerze z pochodniami przez zaczarowany wiklinowy las, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, przejścia po tamach i brodzenie w bezkresnych łąkach złotych traw. Widoki sześciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku +ognisko.

Na zakończenie spaceru ok. godziny 23.30 zapalimy ogniska na plaży Nimfa (Saska Kępa na wysokości ul. Krynicznej, bliżej Mostu Łazienkowskiego) przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt?

Samemu należy zaopatrzyć się w: napoje i jedzonko do upieczenia na ognisku, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania wina, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami do grańca. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest trudny i każdy uczestnik idzie na spacer na własną odpowiedzialność.

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów, nawet jeśli będą puste w środku lub wypalone. Czysta Wisła!

 

Przemek Pasek/Ja Wisła