Fundacja Ja Wisła w najbliższą sobotę 17 lipca zaprasza chętnych na  dwa działania, do wyboru: znakowanie granic Rezerwatu Przyrody Ławice Kiełpińskie lub prace porządkowe na Dworcu Wodnym.
Spotykamy się w Porcie Czerniakowskim przy Barce Herbatnik o godzinie 10. Jedna grupa pojedzie na Tarchomin  wkopywać słupki graniczne rezerwatu, a druga do Portu Praskiego pracować przy porządkowaniu Dworca Wodnego. 
Akcja znakowania granic wiślanych rezerwatów przyrody trwa od 2007 roku dzięki wsparciu : Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody, UPS  Polska, City Handlowy Fundacja Kronnenberga i Fundacji im. Jana Kantego Steczkowskiego przy Banku Gospodarstwa Krajowego. Do tej pory oznakowaliśmy Łachy Brzeskie, Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie i Ławice Kiełpińskie. Oznakowanie granic terenów chronionych wpływa na ograniczenie ich dewastacji przez quady i pojazdy terenowe.
Dworzec Wodny bardzo ucierpiał podczas minionej powodzi. Barka zatonęła i była dwukrotnie zalana po dach. Zawaliła się cześć konstrukcji dachu i naruszona zostało posadowienie nadbudówek. Wewnątrz jest cała zamulona. Prace sobotnie mają na celu przygotowanie barki do demontażu drewnianej nadbudówki. Apelujemy do wszystkich, którzy mogli by pomóc w zebraniu funduszy na remont Dworca o wsparcie. Stan obiektu wskazuje na to że bez natychmiastowego remontu może nie przetrwać zimy.  
Prosimy się zaopatrzyć w ubrania robocze, na Dworzec Wodny kalosze. 
Prosimy o potwierdzenie zwrotnym mailem chęci uczestnictwa w wybranym działaniu, w celu zaplanowania logistyki transportu. Kto będzie jechał własnym samochodem proszony jest o podanie liczby wolnych miejsc w aucie.


Koordynator znakowania rezerwatów: Rafał Łapiński tel. 605 143 904
Koordynator prac na Dworcu Wodnym: Edyta Grudzień, Tel. 791 315 947