W sobotę i niedzielę (1 oraz 2 października), w godzinach od 12 do 19 spotykamy się w przy BARCE HERBATNIK w PORCIE CZERNIAKOWSKIM w celu DEKOROWANIA i RATOWANIA DRZEW przed wycinką. Kto żyw, potrafi ROBIĆ NA DRUTACH, SZYDEŁKOWAĆ, CHODZIĆ PO DRZEWACH lub pragnie się tego wszystkiego nauczyć niech przybywa śmiało!!!

Zapraszamy w lany poniedziałek, 25 kwietnia 2011 r. o godzinie 17 na wodowanie, chrzciny i uroczystość podniesienia bandery pewnej małej, zuchwałej łódki... Stara drewniana rybacka pychówka leżała od wielu lat nieużytkowana na brzegu. Przekazana dla fundacji Ja Wisła zyskała szansę na nowe życie. Stoczniowcy czerniakowa meldują że pomimo braków zaopatrzenia i ciężkiego ostrzału npl. wykonali 300 procent normy! Udychtowali szparuny targanem, wysmołowali żelazkiem dno, wyszlifowali burty, skleili sztabę, dorobili nowe lustro. Kolejna jednostka pływająca jest przygotowana do pełnienia służby na wodach Rzeczypospolitej.

Herbatnik_lato

Fundacja Ja Wisła zaprasza wszystkich sympatyków na małą uroczystość wręczenia dyplomu dla Barki Herbatnik jako laureata pierwszego miejsca w  plebiscycie Stołeczne-Społeczne, organizowanym przez portal warszawa.ngo.pl. Dzięki Waszym głosom najmniejsza barka w Warszawie wyprzedziła takie krążowniki jak Kino Muranów, Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik!Zapraszamy w najbliższą niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16 do Portu Czerniakowskiego na pochylnię dawnej Stoczni Rzecznej gdzie cumuje Herbatnik.

Słońce ma wyjść zza chmur więc Fundacja Ja Wisła zaprasza  w najbliższą niedzielę 27 marca o godzinie 12 do Portu Czerniakowskiego na wiosenne porządki. Będziemy działać przy łodziach. Zwykłe szkutnicze roboty: skrobanie burt ze ślimaków, dychtowanie szparunów sznurem, prasowanie smoły gorącym żelazkiem.  Można się będzie nauczyć jak się drewniane łódki przed sezonem oporządza, można będzie pomóc, a na koniec upiec kiełbasę na ognisku i pogadać.


A1286738W niedzielę 28 listopada, Marek Kamiński przepłynął wpław 13 km w lodowatej, pełnej wirów i innych niebezpieczeństw rzece. Wszystko w ramach happeningu "Jaka ma być Twoja Wisła?", który zainaugurował dyskusję na temat Wisły w kontekście rozpoczynającej się 29 listopada konferencji 'Wisła XXI wieku. Szanse i zagrożenia 2010-2015”.