Zapraszamy w lany poniedziałek, 25 kwietnia 2011 r. o godzinie 17 na wodowanie, chrzciny i uroczystość podniesienia bandery pewnej małej, zuchwałej łódki... Stara drewniana rybacka pychówka leżała od wielu lat nieużytkowana na brzegu. Przekazana dla fundacji Ja Wisła zyskała szansę na nowe życie. Stoczniowcy czerniakowa meldują że pomimo braków zaopatrzenia i ciężkiego ostrzału npl. wykonali 300 procent normy! Udychtowali szparuny targanem, wysmołowali żelazkiem dno, wyszlifowali burty, skleili sztabę, dorobili nowe lustro. Kolejna jednostka pływająca jest przygotowana do pełnienia służby na wodach Rzeczypospolitej.

Serdecznie dziękujemy przekazujemy wszystkim obywatelom, którzy stawili się na apel o pomoc przy remoncie, wnosząc wkład siły własnej i narzędzi bojowych. Na wniosek starszego stermotorzysty Jacka Czajki, dla upamiętnienia pancernej krypy dopływowej Flotylli Pińskiej rocznik 1932, jednostka otrzyma nazwę ZUCHWAŁA.

Jak każe tradycja Warszawskiej Stoczni Rzecznej stoczniowcy przed wodowaniem złapią i przywiążą kierownika zakładu do łodzi, i jeżeli ten nie postawi skrzynki wódki, zwodują wraz z łajbą. Po wodowaniu rejs testowy, ognisko i łódki z papieru dla dziatwy.

Stoczniowcy czerniakowa przekazują braterskie pozdrowienia dla całego ludu niepracującego w święta i dzielą się z Wami jajeczkiem.

Załoga Fundacji Ja Wisła