Fundacja Ja Wisła zaprasza na słynny sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły i ognisko na plaży.

Trasa wycieczki liczy 7 kilometrów, wiedzie spod ZOO - na Saską Kępę, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, z lekkim pazurkiem surviwalowym, przez nadwislańską dżunglę, cypelkami wokół bobrowych zatok, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

 

Spotykamy się 31 grudnia 2021 r. o godzinie 20:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego.

Pinezka na punkt startu: 52.261638, 21.015730

 

Zakończenie spaceru i ogniska około północy: plaża na Saskiej Kępie przy ul. Krynicznej, w pobliżu mostu Łazienkowskiego. Pinezka na metę: 52.227766, 21.049948

 

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki bezpośrednio przed imprezą, należy mieć równo odliczoną kwotę, bo kasjer nie wydaje reszty!

W cenie biletu jest: uczestnictwo w spacerze z pochodniami i ognisko.

 

0 zł - dzieci do lat 7 i seniorzy powyżej 70

30 zł - ulgowy: dzieci i młodzież szkolna

50 zł - normalny

 

Trasa prowadzi przez malownicze wiklinowe lasy, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, tamy i bezkresne łąki złotych traw. Widoki pięciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku. Na zakończenie spaceru zapalimy ogniska na plaży przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt ;-) Samemu należy zaopatrzyć się we wszystko czego pragnąć będziemy przy ognisku: napoje i jedzenie do upieczenia, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania win, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki, harmonijki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki obowiązkowo! najlepiej czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest odcinkami trudny i każdy uczestnik idzie na spacer wyłącznie na własną odpowiedzialność.

 

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, confetti itp., palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów i opakowań. Czysta Wisła!

 

Przemek Pasek / Ja Wisła

fundacja@jawisla.pl

502 276 612