Po zimowej przerwie w Porcie Czerniakowskim znów rozbrzmiała muzyka. Mimo braku funduszy 9 maja na barce Herbatnik udało się zrealizować pierwszy w tym sezonie duży koncert, w którym wzięli udział artyści, przyjaciele fundacji grając za zupełną darmochę.

 

Dziękujemy serdecznie Sol et Luna, muzykom z Janusz Prusinowski Trio, Słomie, Balkan Sevdah, Maćku Korbie i Krzyśkowi Owczarek(CineManual), zespołowi Plzamatikon. Dzięki Waszym sercom

i zaangażowaniu udało się ponownie wlać rzekę magii w przestrzeń Portu!

 

Za bezpłatną realizację dźwięku i oświetlenie sceny gorąco dziękujemy firmie SONOFECT.

Dziękujemy Miastu Stołecznemu Warszawa za wydanie pozwolenia na zorganizowanie tego wieczoru, firmie BYŚ za nieodpłatny wywóz śmieci.

 

I Wam drodzy Warszawiacy dziękujemy za miłość do Wisły, za udział w tym wydarzeniu i dokonane wpłaty darowizn, z których w dużej części udało się pokryć pozostałe koszty koncertu!

 

Edyta Grudzień

Ja Wisła

Fundacja Ja Wisła zaprasza wszystkich warszawiaków i gości odwiedzających naszą Stolicę na NOC PRZEDŚWIĘTOJAŃSKĄ w sobotę, 21 czerwca 2008 roku, o godzinie 20 przed zachodem słońca w Porcie Czerniakowskim na barce Herbatnik rozpocznie się obrzęd prastary w blasku świetlików.

 

  • godz: 20 - 21 warsztaty bębniarskie Klick & Drum
  • godz: 21 - 22.30 koncert Orkiestry Na Zdrowie z Jackiem Kleyffem
  • godz: 22.30 - 23 nimfy i rusałki rozdawać będą 100 kilogramów lodów bambino
  • godz: 23 - 0.30 koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa
  • godz: 0.30 - 1.00 puszczanie wianków - lampionów + pokaz Teatru Ognia Circus Maximus
  • godz: 1.00 - 2.30 koncert Orkiestry Św. Mikołaja
  • godz: 2.30 - .... warsztaty bębniarskie Słomy + do rana jamm session

 

Raz w roku taka noc. Najkrótsza, paprociowa, świetlikowa. Barka Herbatnik i Port Czerniakowski zajarzy się setkami świateł. Wierzby obrodziły bananami jak nigdy. Przybywajcie z wiankami na głowach, przez ognisko nad wodą skaczcie i za lampionami po wodzie pływajcie (w kamizelkach ratunkowych).

Projekt NOC PRZEDŚWIĘTOJAŃSKA realizuje Fundacja Ja Wisła przy wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy. 
Wstęp wolny.

 

Barka, woda, światło, życie  i muzykowanie z zespołem Miassma. Grupa powstała w Warszawie w 2000r. z inicjatywy trzech muzyków z zespołu Gardenia - gitarzysty Alka Januszewskiego, basisty Przemka Wójcickiego oraz bębniarza Mariusza Radzikowskiego. W tym także roku do składu dołączył najmłodszy członek zespołu, Marek Kocoń, który wówczas obsługiwał sampler. Grają muzykę post-rockową.

W sobotni wieczór barka Herbatnik zakołysze się w rytm reggae. Sprawcą tej nietypowej sytuacji będzie legenda polskiej sceny muzycznej - IZRAEL. Chłopaki są z nami, z drobną przerwą, już od ponad dwudziestu lat. Na barce po raz pierwszy, z nową płytą DŻA LUDZIE.

Na koncert obowiązkowo trzeba zabrać dobry humor, sporo energii do śpiewania i tańczenia, szampana, przywdziać stroje z liści i kasztanów lub inne znośne, np. kominiarza.
Uwaga Warszawo, to ostatnie w tym sezonie granie! Wstęp nienaturalnie wolny.

W sobotni wieczór na Barce Herbatnik zagra dla nas Plazmatikon. Zespół zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Wykorzystuje w swojej muzyce instrumentarium powstałe w zamierzchłych czasach gdy istniało jeszcze ZSRR. Bitmaszyny i syntezatory rodem z demoludów, zestawione z elektrycznymi dźwiękami basu i gitar dają razem niebezpieczną i wybuchową mieszankę. Muzyka kipi wściekłością punka i elektro, w kontrze równoważoną subtelnymi melodiami.