W środku miasta, nad Wisłą, w odcięciu od zgiełku jest zielony amfiteatr. W nim za scenę min. koncertów barka Herbatnik służy. Kto raz tu zawędrował chętnie zaczarowany wraca. Kino, muzyka, ogień, spotkanie, magia.

Port Czerniakowski czeka na Was, przybywajcie!

W ten weekend filmy ze Studia Munka oraz Kwartet Jorgi!

Kino na Barce (KinoMost), piątek 03.06.2011 r., godz.22, WSTĘP WOLNY

W pierwszy piątek czerwca rozpoczynamy cykl spotkań z nowymi produkcjami Studia Munka! Wszystkie prezentowane filmy powstały w ramach programów dla debiutantów. W tym sezonie nie dzielimy ich gatunkowo. Obok fabuł (tak zwanych "trzydziestek"), zobaczyć możecie dokumenty ("piętnastki") oraz po raz pierwszy pokazywane nad Wisłą - animacje.

"Gdyby ryby miały głos", reż.: Tomasz Jurkiewicz, 28'

Nad jezioro przychodziła piękna kobieta. Pożądali jej wszyscy mężczyźni. Żadnemu jednak nie udało się do niej zbliżyć. Pewnego dnia kobieta zniknęła. Mówi się, że od tamtej pory po jeziorze

pływa wielka ryba? W legendę tę wierzy Wojtek, zapalony wędkarz. Zamknięty w sobie 30-latek każdą wolna chwilę spędza nad wodą. Tu jest szczęśliwy. Tu może żyć w świecie marzeń.

"Ciemnego pokoju nie trzeba się bać", reż.: Kuba Czekaj, 35'

Świat widziany oczami dziecka ma nie wiele wspólnego z tym, który znają rodzice. Jak bardzo ten obraz bywa odmienny? Odpowiedź podsuwa film, którego 11-letnia bohaterka szykuje piosenkę na akademię z okazji Dnia Taty. Przygotowując się do występu dziewczynka baczniej zaczyna przyglądać się ukochanemu ojcu i odkrywać jego tajemnice.

"Za czapkę gruszek", reż.: Dominika Montean, 15'

Historia trzech starszych panów, których łączy sportowa pasja. Poznali się przed 60 laty na treningach hokeja, a teraz próbują przekazać swoją wiedzę dzieciom. Jak poradzą sobie jako trenerzy w starciu pokoleń?

Specjalne podziękowania dla Studia Munka.

Koncerty na Barce, sobota 04.06.2011 r., godz.22, WSTĘP 10 zł

Zapraszamy na koncert Kwartetu Jorgi.

Kwartet Jorgi jest jedną z pierwszych polskich folkowych grup w Polsce, istnieje od 1982 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wirtuozerskie połączenie muzyki etnicznej  z rozbudowanymi improwizacjami nawiązującymi do jazzu i muzyki klasycznej. Trzon grupy tworzą bracia Maciej (instrumenty pasterskie) i Waldemar Rychły (gitara, dzwonki) oraz Jacek Kisielewski (bębny etniczne).

Zajrzyjcie na naszą stronę i zobaczcie kto jeszcze zagra na barce w tym sezonie http://jawisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=793&Itemid=1013

Zapraszamy!

Edyta Grudzień

Koordynator

Tel.: 791 315 947

edyta.grudzien@jawisla.pl

"WISŁA SERCE EUROPY" jest częścią projektów i przedsięwzięć artystycznych tworzących stałą ofertę kulturalną Warszawy, oraz działań podejmowanych w ramach upowszechniania kultury zmierzających do zdobycia przez Miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.