Tańce na Dechach

DECHY piątek 3 lipca, godz. 18 Port Czerniakowski (w pobliżu Barki herbatnik)


Tego lata Fundacja Ja Wisła, wspólnie ze Stowarzyszeniem Dom Tańca oraz Fundacją Czas Tradycji zapraszają wszystkich miłośników tańca na "Dechy". W każdy piątkowy wieczór w Porcie Czerniakowskim, tuż obok barki Herbatnik, będziemy mogli uczyć się, praktykować rozmaite tańce pod okiem doświadczonych instruktorów. Przygrywać nam będą zespoły z Polski i z zagranicy. 

Przypomnimy przedwojenną tradycję nadwiślańskich zabaw na dechach, zainspirujemy do odkrywania radości ze wspólnego tańcowania i do tego, że nad Wisłą jednak jest przyjemnie. 

Nad Wisłą poczujemy trochę śródziemnomorskiego klimatu, pierwsze Tańce na Dechach odbędą się z udziałem zespołu Trizzi Ri Donna. " Grupa powstała z uniwersalnego doświadczenia ludzi, którzy niezależnie od czasów i miejsc, w których żyją, dostrzegają w tańcu potężną siłę, umożliwiającą bezpośrednią i intuicyjną komunikację."(www.domtanca.pl)Prowadzenie Grzegorz Ajdacki. 

Skład zespołu: 
Barbara Crescimanno - śpiew, taniec, bęben ramowy Bettina Nocke - śpiew flet 
Emanuela Lodato - śpiew, taniec, bęben ramowy 
Stefania Monti - śpiew, taniec, bęben ramowy 
Veronica Caggia - śpiew, akordeon 
Veronica Racito - śpiew, taniec 
Simona Ferrigno - taniec, bęben ramowy 
Francesca Martino - śpiew 

www.myspace.com/trizziridonna 

Instruktor: 
Grzegorz Ajdacki -członek Stowarzyszenia Dom Tańca. Fascynat polskiej muzyki tradycyjnej in crudo,czyli bez stylizacji i opracowań. Zajmuje się tańcem, śpiewem i muzyką instrumentalną Polski Centralnej i Wschodniej. 

TAŃCE NA DECHACH są częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016