Obertaski,  walcerki, pisane, dostojne  tanga, to tylko niektóre z tańców, których pod kierunkiem doświadczonych instruktorów na Dechach uczyć się w każdy piątek możemy. Tym razem polskie tańce tradycyjne  do muzyki PKS i Jana Gajcy.

Teraz wszyscy z dyskietek zasuwają, a my gramy na żywo - to słowa Czesława Jakubika, członka Kapeli Praskiej, która umili nam  piątkowy wieczór na Dechach.

Kto tego dobrego grania posłuchać chce, a także nauczyć się warszawskich tańców, poczuć radość ze wspólnej zabawy, niech przybywa!

Na ich repertuar składa się głównie folklor grupy etnicznej Csángó z regionu Mołdawii i Gyimes - absolutnego ewenementu europejskiego. Członkowie grupy mieszkają na pograniczu rumuńsko-mołdawskim. Grają muzykę taneczną, ogrywają festyny uliczne, targi, imprezy historyczne, prowadzą teatr uliczny i dom tańca dla dzieci.

Dechy to wspaniała „miejscówka” w Porcie Czerniakowskim, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, przy akompaniamencie kapel grających na żywo można nauczyć się wielu tańców tradycyjnych z Polski, a także z Europy. Kto jeszcze na Dechach nie był ma ostatnią szansę przybyć na potańcówkę w piątek czwartego września,  bowiem jest to ostatnia impreza z cyklu ponad dwumiesięcznych spotkań.

Tańce na Dechach

DECHY piątek 3 lipca, godz. 18 Port Czerniakowski (w pobliżu Barki herbatnik)


Tego lata Fundacja Ja Wisła, wspólnie ze Stowarzyszeniem Dom Tańca oraz Fundacją Czas Tradycji zapraszają wszystkich miłośników tańca na "Dechy". W każdy piątkowy wieczór w Porcie Czerniakowskim, tuż obok barki Herbatnik, będziemy mogli uczyć się, praktykować rozmaite tańce pod okiem doświadczonych instruktorów. Przygrywać nam będą zespoły z Polski i z zagranicy. 

Przypomnimy przedwojenną tradycję nadwiślańskich zabaw na dechach, zainspirujemy do odkrywania radości ze wspólnego tańcowania i do tego, że nad Wisłą jednak jest przyjemnie. 

Nad Wisłą poczujemy trochę śródziemnomorskiego klimatu, pierwsze Tańce na Dechach odbędą się z udziałem zespołu Trizzi Ri Donna. " Grupa powstała z uniwersalnego doświadczenia ludzi, którzy niezależnie od czasów i miejsc, w których żyją, dostrzegają w tańcu potężną siłę, umożliwiającą bezpośrednią i intuicyjną komunikację."(www.domtanca.pl)Prowadzenie Grzegorz Ajdacki. 

Skład zespołu: 
Barbara Crescimanno - śpiew, taniec, bęben ramowy Bettina Nocke - śpiew flet 
Emanuela Lodato - śpiew, taniec, bęben ramowy 
Stefania Monti - śpiew, taniec, bęben ramowy 
Veronica Caggia - śpiew, akordeon 
Veronica Racito - śpiew, taniec 
Simona Ferrigno - taniec, bęben ramowy 
Francesca Martino - śpiew 

www.myspace.com/trizziridonna 

Instruktor: 
Grzegorz Ajdacki -członek Stowarzyszenia Dom Tańca. Fascynat polskiej muzyki tradycyjnej in crudo,czyli bez stylizacji i opracowań. Zajmuje się tańcem, śpiewem i muzyką instrumentalną Polski Centralnej i Wschodniej. 

TAŃCE NA DECHACH są częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016