Gwiazdą tego tygodnia będzie zespół DAAB, który wystąpi w sobote na Barce. Oprócz tego tradycyjnie zapraszamy na nieszablonowe Kino na Barce w piątek i koncert i potańcówkę na Dechach z Kapelą Kapsell w niedzielę.

Kino na Barce Herbatnik    piątek 22.07.2011, godz. 22 wstęp wolny

Kobiety o kobietach, ale nie tylko dla kobiet – oto w skrócie propozycja na ten piątek.

Pokażemy wam Demakijaż, film nowelowy z programu /30 minut/. Jego autorkami są debiutantki rozprawiające się z kondycją współczesności.

Maria Sadowska ( Non-stop kolor ) zabierze was w świat hedonistycznej zabawy w warszawskich nocnych klubach, Dorota Lamparska ( Droga wewnętrzna ) zdemaskuje lęki drzemiące nawet w tych niezlęknionych, a Anna Maliszewska ( Pokój szybkich randek ) opowie o miłości z więzieniem w tle.

Za możliwość zorganizowania pokazu dziękujemy Studiu Munka, koordynatorowi programu /30 minut/.

Koncerty na Barce Herbatnik   sobota 23.07.2011, godz. 22 wstęp 10 zł

Wystąpi DAAB

DaabDAAB - najbardziej rozpoznawalny zespół reggae w  Polsce- założony w 1983 roku w Warszawie przez kilku kolegów znających się z kolebki polskiego punkrocka – z klubu Remont. Swoją popularność, niezależnie od wieku i gustów słuchaczy, zawdzięcza być może duchowi "Muzyki serc"- unoszącemu się nad ich dźwiękami. Pierwszy singiel wydany 1984 r. zawierał  piosenki / Do plastica, Przed nami wielka przestrzeń/. Późniejsze wydawnictwa przyniosły kolejne klasyki polskiego reggae /Fala ludzkich serc, Serce jak ogień, Nie wolno..,  instrumentalny, zagwizdany - Fryzjer na plaży, czy wreszcie najpopularniejsza piosenka polskiego reggae - W moim ogrodzie/. Już w latach 80-tych DAAB intensywnie  koncertował odwiedzając kluby oraz wszystkie duże festiwale rock i reggae w Polsce, a także wystąpił w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, Rosji i kilkunastokrotnie w Niemczech. Grali z  takimi gwiazdami reggae jak Linton KwesiJ ohnson,  Twinkle Brothers.  Mający w dorobku ponad dwa tysiące koncertów zespół jest już  traktowany jako formacja kultowa. Daab przygotowuje nową płytę ,  grając w swoim oryginalnym pulsie.

Skład:
Andrzej Zeńczewski - wokal, gitara,

Darek /Misiek/Gierszewski - bębny,

Artur /Milowy/ Miłoszewski - bas,

Grzegorz Rytka - sax,

Piotr /Korzeń/ Korzeniowski - trąbka,

Jacek /Puchacz/ Wojcieszuk - gitara,

Marek Makles - kbds

Koncerty i potańcówki na Dechach  niedziela 24.07.2011, godz.17 wstęp 10 zł

Wystąpi Kapela Kapsell

Zaprezentują folklor miejski w mistrzowskim wydaniu. Warsztaty taneczne poprowadzi Piotr Zgorzelski z Fundacji Czas Tradycji.

Skład:

Marcin Maroszek – akordeon, wokal 
Tomek Szcześniak – gitara i banjo 
Paweł Goleń – kontrabas, wokal 
Paweł Maruszak – perkusja 

Zapraszamy!

Edyta Grudzień

Koordynator

tel.: 791 315 947

edyta.grudzien@jawisla.pl

Zadanie pt.: “WISŁA SERCE EUROPY”, jest częścią projektów i przedsięwzięć artystycznych tworzących stałą ofertę kulturalną Warszawy, oraz działań podejmowanych w ramach upowszechniania kultury zmierzających do zdobycia przez Miasto tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.