Fundacja Ja Wisła zaprasza na sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły i ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry, prowadzi romantyczną dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia o godzinie 21:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. Zakończenie spaceru i ogniska ok. 23.00 w pobliżu mostu Świętokrzyskiego - blisko do stacji metra CNK.

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji.
Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty! Bilet obejmuje uczestnictwo w spacerze z pochodniami i ognisko.

0 zł – dzieci do lat 7 i seniorzy powyżej 70
20 zł - bilet ulgowy: dzieci i młodzież do 26 lat emeryci
30 zł - bilet normalny

Trasa prowadzi przez zaczarowany wiklinowy las, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, przejścia po tamach i brodzenie w bezkresnych łąkach złotych traw. Widoki pięciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku. Na zakończenie spaceru ok. godziny 23.00 zapalimy ogniska przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt?

Samemu należy zaopatrzyć się w: napoje i jedzenie do upieczenia na ognisku, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania wina, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest trudny i każdy uczestnik idzie na spacer na własną odpowiedzialność.

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów, nawet jeśli będą puste w środku lub wypalone. Czysta Wisła!

Przemek Pasek
Ja Wisła
502 276 612