Aktualny stan Dworca. Dzięki wielu działaniom - wciąż pływającym

W sobotni, słoneczny dzień 12 marca 2011 roku, trzydzieści gorących dłoni dzielnych wolontariuszy wyczyściło wnętrze kadłuba barki z rozrzeźbionych brył lodu, wylało tonę wody. Udało się zlokalizować i zatkać przecieki. Przy okazji kilka okoniowatych uratowało życie. Teraz monitorujemy czy nie powstają kolejne nieszczelności w dosyć już wiekowym poszyciu kadłuba. Czekamy na przybór wody w Wiśle, która bezceremonialnie zweryfikuje efekty naszych działań.

Wolontariuszom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za pomoc w trudnej pracy! Cieszymy się, że bliska Waszemu sercu jest idea odrestaurowania Dworca Wodnego. Jesteśmy już o krok od rozpoczęcia kapitalnego remontu, który dzięki dotacji od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ruszy latem br. Pracujemy nad przygotowaniem niezbędnych dokumentów i pozwoleń.

Uzyskane dofinansowanie to tylko część kwoty koniecznej do zamknięcia pierwszego etapu prac - renowacji nitowanego kadłuba. Zwracamy się do Was, miłośników Wisły o pomoc. Zapraszamy do kupna cegiełek wartościowych (20zł), wpłat darowizn na konto nr 36 1050 1054 1000 0090 7519 3095, oraz nabywania obrazów, płyt, książek autorstwa zaprzyjaźnionych z fundacją artystów. Licytacja przedmiotów na Allegro została czasowo zawieszona. Propozycje kupna prosimy kierować na adres edyta.grudzien@jawisla.pl,  lub pod numer telefonu 791 315 947