Bardzo jest nam miło zawiadomić że Fundacja Ja Wisła, rozpoczyna właśnie duży projekt edukacyjny, składający się z jedenastu różnorodnych części, realizowany w przeciągu pięciu miesięcy: od lipca do listopada, w wielu odsłonach, w formach: medytacji wschodów słońca, mini wypraw dla rodzin z dziećmi, wycieczek dla dorosłych do rezerwatów przyrody, varsavianistycznych spacerów dla seniorów, surwiwalowych wypraw nocnych, przyrodniczych warsztatów edukacyjnych dla młodzieży, rajdu rowerowego dookoła całej Wisły w Warszawie, wykładu dla nauczycieli i przewodników warszawskich w pawilonie Kamień, akcji sprzątania brzegów rzeki z odpadów. Projekt będzie realizowany na obszarze całego warszawskiego odcinka Wisły, w tym w otulinie kilku rezerwatów przyrody. Projekt jest skierowany do szerokiego spektrum odbiorców: dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych i seniorów, uczniów szkół i podopiecznych Lata w Mieście. Dzięki współfinansowaniu projektu Chodź nad Wisłę przez Miasto Stołeczne Warszawa, jest on ogólnodostępny i bezpłatny dla wszystkich. Zapraszamy :-)
Pierwsza odsłona już w najbliższą niedzielę 17 lipca !
Nadwiślański Świt
17 lipiec w godzinach: 3.40 - 5.40 Trasa: Pomnik Syreny - Most Świętokrzyski - Saska Kępa
Spotkanie o 3.40 pod Pomnikiem Syreny na Wybrzezu Kościuszkowskim
Pinezka do googlemaps: 52.240256, 21.032050
Nadwiślański Świt to dwugodzinne spotkanie nad Wisłą, na powitanie słońca, z unikatowymi widokami dalekich perspektyw powietrznych miasta leżącego nad rzeką. Medytacje majestatu budzącej się do życia przyrody. Słuchanie koncertów ptaków, witających śpiewem słońce.
Mała Wisła
17 lipiec w godzinach: 11.00-15.00 Saska Kępa, plaża Saska (Nimfa) ul. Kryniczna
Spotkanie o godzinie 11.00 na plaży, przy placu zabaw.
Pinezka do googlemaps: 52.228442, 21.049235
MałaWisła to mini wyprawa dla rodzin z dziećmi terenowymi. Trasa dla małych nóżek liczy około 2 km i trwa cztery godziny. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to podziwianie krajobrazów, dotykanie przyrody, poszukiwanie naturalnych skarbów, bezpieczna zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na trawie, w piasku, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Nasiąkanie Wisłą i wzorami troskliwych zachowań. Wycieczka potrwa 4 godziny. Zakończenie w miejscu startu.
Informacje szczegółowe i harmonogram projektu wkrótce na stronie www.jawisla.pl
Zapisy i rezerwacje: fundacja@jawisla.pl tel.: 503 099 975
Przemek Pasek
Ja Wisła
502 276 612