Fundacja Ja Wisła zaprasza ludzi nieuzależnionych od TV i supermarketów, na dwudniowy rejs Wisłą z Warszawy do Czerska i z Czerska do Warszawy. W sobotę i niedzielę 23 i 24 października. Można popłynąć też tylko na jeden dzień. Komunikacja Warszawa - Góra Kalwaria - Warszawa: PKP ze stacji Śródmieście lub PKS z Metro Wilanowska .
Celem dwudniowej rzecznej wycieczki jest wysłuchanie koncertu łosi na Kępie Radwankowskiej...

 

Te sympatyczne stwory zamieszkujące nieprzebyte ostępy lasów łęgowych, wabione pełnią księżyca i łechtanepierwszym mrozkiem przystępują właśnie do bukowiska, czyli dorocznych rytualnych starć porożem ustalających kto jest  głównym łosiem na wyspie. Wydają przy tym niezwykłe dźwięki, które kontemplować będziemy na rozległej plaży piekąc rybkę nad ogniskiem z czarnej dębiny.  We mgłach o świcie może uda się nam zobaczyć łosie pijące wodę z Wisły.
Kępa Radwankowska jest jedną z największych wysp na Wiśle. Terytorium jej całkowicie niedostępne i we władaniu Przyrody. Grzbiet Kępy las gęsty porasta, pocięty malowniczymi łaszkami, w których bóbr dziczeje, łoś bobruje i dzik się łasi. Gośćmi będziemy misterium
przedwiecznego zapisanego liniami papilarnymi rzeki na piasku.

 
Trasa rejsu przebiega przez trzy rezerwaty przyrody: Wyspy Zawadowskie, Wyspy Swiderskie i Łachy Brzeskie. Ptaków tam dostatek: mew stada, rybołów, bieliki i czaple towarzyszyć nam więc będą nieustannie. Pora roku chłodnawa, obuć i ubrać się właściwie należy, co by wiatr północny widoków bezkresnych nam nie psował. Zwłaszcza że płyniemy drewnianą tradycyjną łodzią warszawskich piaskarzy, batem Nieuchwytny. Woda w Wiśle opada wciąż, nurt się docina wśród ławic piaszczystych bezliku. Po tegorocznych powodziach rzeka zabrała wiele wysp, nadbudowała inne i pni topól potężnych, z korzeniami wypreparowanych, osadziła wiele. Możliwe spotkania z miejscowymi rybakami i partyzantami.
Proszę się przygotować na wszelkie okoliczności przyrody!

Należy zabrać sprzęt wyprawowy adekwatny do prognozy meteo: kuchenkę, namiot, śpiwór, karimatę, prowiant menażkę i herbatę w termosie.
Proszę się ciepło ubrać. Koniecznie buty terenowe, lub kalosze (rano rosa!)  i sztormiak. Lornetka, aparat zalecane.

Spotykamy się w sobotę 23 października o 8 rano, na barce Herbatnik w Porcie Czernikowskim. Na rejs niedzielny 24 października należy dojechać do Czerska na godzinę 11. Powrót do Warszawy w niedzielę o godzinie 18.

Rejsy realizuje Fundacja Ja Wisła w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Koszt rejsu: 100 zł za jeden dzień, 150 zł za dwa dni.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr: 503 099 975 lub 502 276 612

Po zapisaniu się wpłata przelewem na konto 38 1050 1054 1000 0022 9316 9757

z dopiskiem: opłata za rejs do Czerska 23-24.10.10.

Na rejs proszę zabrać potwierdzenie wpłaty!

 

Wisła: przygoda na całe życie

Sternik: Przemek Pasek