31 grudnia 2022 r. o godzinie 20.00 spotykamy się na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego. Pinezka do punktu startu wycieczki na googlemaps: 52.261633, 21.015706

Fundacja Ja Wisła zaprasza na tradycyjny warszawski sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły i ogniska na plaży. To już 17 raz !

Spotykamy się 31 grudnia 2023 r. o godzinie 20:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. Pinezka na punkt startu: 52.261638, 21.015730

Trasa wycieczki liczy 5 kilometrów, wiedzie spod ZOO praskim brzegiem na Saską Kępę, prowadzi  dziką ścieżką nad rzeką, z lekkim pazurkiem surviwalowym, przez nadwislańską dżunglę, plaże cypelkami wokół bobrowych zatok, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Wstęp: 50 zł, pochodnia: 15 zł. Opłaty dokonuje się na miejscu zbiórki bezpośrednio przed imprezą, należy mieć równo odliczoną kwotę, bo kasjer nie wydaje reszty.

Trasa prowadzi przez malownicze wiklinowe lasy, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, tamy i bezkresne łąki złotych traw. Widoki pięciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku. Na ostatnim spacerze było 200 osób! Na zakończenie spaceru zapalimy ogniska na plaży przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt ;-) Samemu należy zaopatrzyć się we wszystko czego pragnąć będziemy przy ognisku: napoje i jedzenie do upieczenia, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania win, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki, harmonijki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki obowiązkowo! najlepiej czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest odcinkami trudny i każdy uczestnik idzie na spacer wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, confetti itp., palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów i opakowań. Czysta Wisła!

Meta spaceru i ogniska około północy: plaża na Saskiej Kępie przy ul. Krynicznej, w pobliżu mostu Łazienkowskiego. Pinezka do ogniska: 52.227766, 21.049948

Przemek Pasek / Ja Wisła / 502 276 612