Zapraszamy na filmy z Podlasia w piątek, koncert Balkan Sevdah w sobotę i ostatnią potańcówkę w tym sezonie w niedzielę!!!

 

Kino na Barce piątek 02.09.2011, godz.21, wstęp wolny

W wakacje pogoda nie była dla nas łaskawa i bezdusznie krzyżowała filmowe plany. Dlatego na dobry początek nowego roku szkolnego, postanowiliśmy powrócić z dobrym kinem. Słowem - ponawiamy spotkanie z inicjatywą Filmowe Podlasie Atakuje!!!! W programie kilkanaście krótkich filmów niezależnych twórców z Podlasia.

Za możliwość zorganizowania pokazu dziękujemy Białostockiemu Ośrodkowi Kultury i Fundacji „Okno na wschód”, realizatorom FPA!

 FPA! to projekt służący popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Powstała na Podlasiu - w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych.  

 

Koncerty na Barce Herbatnik 03.09.2011, godz.21, wstęp 10 zł

W Porcie Czerniakowskim zabrzmi muzyka inspirowana tradycjami wywodzącymi się z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego. Wystąpi Balkan Sevdah – elektroakustik balkan fjużyn. Zespół istnieje od 7 lat i zagrał ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą. W programie występu pojawią się przede wszystkim utwory z ostatniej, wydanej w końcówce ubiegłego roku, płyty „Yari Nani”. W nagraniach z tej płyty po raz pierwszy w brzmieniu zespołu pojawiły się elementy elektroniki stanowiące tło dla tradycyjnych, akustycznych instrumentów i wokalu.

Zespół wystąpi w składzie:

Kasia Zadora – wielki bęben, djembe, śpiew
Oliwier Andruszczenko - klarnet, ewi-elektroniczny klarnet, śpiew
Radek Polakowski - akordeon, skrzypce, śpiew
Marcin Zadronecki - śpiew, tambura,

Tomek Kłoś – elektronika, klawiatury, trąbka

 

Koncerty i potańcówki na Dechach 04.09.2011, godz. 17, wstęp 10 zł

Wystąpi

Janusz Prusinowski Trio – kwartet w składzie :

Janusz Prusinowski – skrzypce, głos, taniec,

Piotr Piszczatowski – baraban, bas, taniec,

Michał Żak – flet, szałamaja, głos, taniec

Piotr Zgorzelski – bas, taniec

http://www.myspace.com/januszprusinowskitrio

Warsztaty taneczne poprowadzi Piotr Zgorzelski z Fundacji Czas Tradycji.

 

To już ostatnie, taneczne spotkanie na Dechach. Tym bardziej gorąco zapraszamy.

Edyta Grudzień

Fundacja Ja Wisła

tel.: 791 315 947

edyta.grudzien@jawisla.pl

 

 

Zadanie pt.: “WISŁA SERCE EUROPY” jest częścią projektów i przedsięwzięć artystycznych tworzących stałą ofertę kulturalną Warszawy. Jest dofinansowane ze środków m. st. Warszawa.